Internship Cluj

Internship Cluj oferă, din 2006, internshipuri de calitate, transparente şi echitabile pentru sute de studenţi clujeni. Proiectul este implementat în parteneriat cu Asociaţia Studenţilor de la Business.

Susţinem tinerii să își ia viața în propriile mâini, să fie responsabili faţă de ei înşişi şi faţă de alţii.  Facem asta prin internshipuri de calitate, transparente şi echitabile.

Desfășurăm programul “Internship Cluj” în parteneriat cu Asociația Studenților de la Business din 2006. Creăm legături între studenți și companii locale, oferim tinerilor (peste 800 până la finalul lui 2013) şansa să se dezvolte profesional alături de specialiști din organizații locale.

Ne dorim ca acest program de internship să devină pentru companii o modalitate de implicare a lor în dezvoltarea comunității clujene, incluzând în strategiile lor de responsabilitate socială oferirea de experiențe de învățare studenților. Anual programul este susţinut de aproximativ 20 de companii şi organizaţii locale.

Mai multe informaţii despre program găsiţi la: www.internshipcluj.ro.